Březen 2011

Dum duchu

5. března 2011 v 10:48 Popis filmů
ohatý dobytkář Esteban Trueba se ožení s křehkou aristokratickou Clarou, s níž šťastně žije ve svém velkém venkovském domě. Citlivá žena, obdařená zvláštními jasnozřivými schopnostmi, však těžce snáší po léta narůstající rozpory s manželem, a po vyhroceném konfliktu Estebana opustí. Zatímco muž udělá kariéru jako pravicový politik, jejich dcera Blanca proti otcově vůli spojí svůj život s levicovým aktivistou Pedrem. Fašistický puč v roce 1973 rodinu rozbije (Esteban je zbaven své senátorské funkce, Blanca je vězněna, Pedro musí emigrovat), nad jejími členy však nepřestává bdít laskavý duch andělské Clary, dodávající trpícím a bloudícím odvahu vydržet a přežít.

Augustův film není historickou politickou freskou ve stylu Bertolucciho DVACÁTÉHO STOLETÍ (jehož půdorys navenek připomíná). Klade důraz na osudové vztahy postav, jejichž role jsou důsledně rozděleny (andělská Clara, démonický Estebanův levoboček), na magii míst, v nichž se tyto vztahy realizují (dům, ulice, rodinný stůl), i na jednotlivé, pro smysl vyprávění důležité předměty (Clařina tajemná krabice, andělská křídla, hvězdy). Zvláštní roli mají i principy mužského vnímání světa ("politici" Esteban a Pedro), jež nejsou v souladu s ženským způsobem laskavého přetváření skutečnosti (Clara, Blanca). Režisérův moderní a inteligentní přístup k "pokleslému" žánru melodramatu dal vzniknout pozoruhodnému filmu. Dům duchů - plakát

Meryl Streep-Informace

5. března 2011 v 10:43 Novinky
Od roku 1978 je vdaná za sochaře Dona Gummera a má s ním čtyři dospělé děti (Henry, Mamie, Grace, Louisa). Žijí v Connecticutu.

Byla zasnoubená s hercem Johnem Cazalem, ten ale podlehl rakovině. Meryl se zhroutil svět, ale ponořila se do své práce a zanedlouho potkala i svého budoucího manžela.

Když v roce 1979 získala svého prvního Oscara za film Kramerová vs. Kramer, ještě ten večer ho zapomněla na toaletách.

Je známa svým perfekcionismem, s jakým se připravuje na každou svou roli. Navíc je schopna dokonale se naučit jakýkoliv jazyk či přízvuk.

Když měla hrát ve filmu Hudba mého srdce, musela se naučit hrát na housle. Trénovala osm týdnů v kuse, denně šest hodin.

Diane Keaton jí nazvala géniem své generace.

Než se stala slavnou herečkou, musela nějakou dobu pracovat také jako servírka v Somervillu v New Jersey.

Má vychýlenou nosní přepážku, kterou si ovšem odmítla operovat, a získala tak své poznávací znamení.

Pochází z velmi muzikální rodiny a chtěla se stát operní zpěvačkou.

Na střední škole byla zvolena královnou plesu.


Profesionální Fotky

4. března 2011 v 13:32 Fotogalerie
Meryl tu je přirozená a to se mi líbí:))

Životopis

4. března 2011 v 13:26 životopis
Meryl Streep je jedinou dcerou ze tří dětí úředníka farmaceutické firmy a reklamní výtvarnice. Divadlu se začala věnovat už na střední škole v Bernardsville a svou hereckou aktivitu ještě víc rozvinula během studií angličtiny a dramatického umění na prestižní Vassar College v Poughkeepsie, kde na sebe upozornila v inscenaci Strindbergovy Slečny Julie. O letních prázdninách vystupovala se zájezdovým divadelním souborem Green Mountain Guild z Vermontu.

V letech 1970-73 absolvovala hereckou průpravu na Yale Drama School a Joseph Papp ji ihned angažoval do newyorského Public Theatre. Od pol. 70. let působila na významných mimobroadwayských scénách (mj. Phoenix Theatre), kde slavila úspěchy v aktovkách Arthura Millera Paměť dvou pondělků, Tennessee Williamse 27 vozů plných bavlny (cena Theatre World Award), v Čechovově Višňovém sadu a Shakespearových hrách Jindřich V., Oko za oko a Zkrocení zlé ženy (New York Shakespeare Festival).

Na Broadwayi se poprvé představila 1977 v Brechtově a Weillově muzikálu Happy End. Do širšího diváckého povědomí vstoupila prostřednictvím TV seriálu Holocaust, kde za úlohu mladé německé ženy Inge Helmsové-Weissové, která dobrovolně následuje svého židovského manžela (James Woods) do koncentračního tábora, obdržela cenu Emmy 1978.

Před film. kamerou si počínala také velmi slibně, jak o tom svědčí její první nominace na Oscara 1978 za roli dívky Lindy, jejíž snoubenec (Christopher Walken) na následky otřesných zkušeností z vietnamského zajetí zešílí, ve společensko-psychologickém dramatu Lovec jelenů (r. M. Cimino).

Populární hvězdu a laureátku Oscara 1979 a Zlatého glóbu 1979 z ní učinila rázem úloha emancipované Joanny Kramerové, která opouští manžela (Dustin Hoffman) a sedmiletého synka (Justin Henry), aby se mohla plně a nezávisle seberealizovat, v melodramatu podle stejnojmenného románu Averyho Cormana Kramerová versus Kramer (r. R. Benton).

O svých kvalitách charakterní herečky přesvědčila dvojrolí viktoriánské, nešťastně zamilované Sarah Woodruffové a současné elegantní film. herečky Anny, které ztělesnila ve film. přepisu románu Johna Fowlese Francouzova milenka (r. K. Reisz); za svůj výkon získala cenu BAFTA 1981, Zlatý glóbus 1981 a další nominaci na Oscara 1981.

Náročnou, expresívně pojatou kreaci, za niž byla poctěna Oscarem 1982, předvedla v úloze Polky Sofie Zawistowské, která marně hledá se svým milencem (Peter MacNicol) únik od trýznivých vzpomínek na pobyt v koncentračním táboře, ve zfilmovaném románu Williama Styrona Sophiina volba (r. A. J. Pakula).

Zcela protikladný typ hrdinky - povahově jednoduchou, bezprostřední a temperamentní dívku - vytvořila v postavě dělnice z oklahomské továrny na plutonium jménem Karen Silkwoodová, která doplatila vlastním životem na to, že se pokusila odhalit pravdu o porušování bezpečnostních zásad a ochrany zdraví zaměstnanců, v sociálně kritickém dramatu podle skutečné události Silkwoodová (r. M. Nichols).

Skutečným případem, který se stal v Austrálii, bylo inspirováno také drama Výkřik ve tmě (r. F. Schepisi), v němž se představila jako Linda Chamberlaineová, manželka pastora sekty adventistů (Sam Neill), nevinně odsouzená za údajnou vraždu svého dítěte. Kromě psychologicky složitých partů M. S. zvládá i odlehčenější polohu humorné nadsázky, jak o tom přesvědčila rolí herečky Suzanne Valeové ve smutné komedii podle autobiografické knihy herečky Carrie Fisherové Pohlednice z Hollywoodu (r. M. Nichols) a také rolí stárnoucí muzikálové divy Madeline Ashtonové, jíž se koupená nesmrtelnost příliš nevydařila, v bláznivé černé komedii Smrt jí sluší (r. R. Zemeckis).

V letech 1994-96 byla po sobě třikrát nominována na Zlatý glóbus (Divoká řeka, Madisonské mosty, Marvinův pokoj) a rovněž bezúspěšně se ucházela o Oscara 1995 za roli farmářky Francescy Johnsonové, o jejímž krátkém citovém vzplanutí k zcestovalému fotografovi (Clint Eastwood) vypráví komorní milostný příběh podle románu Roberta Jamese Wallera Madisonské mosty (r. C. Eastwood). Nejpočetnější skupinu v její galerii ženských portrétů zaujímají postavy emancipovaných žen, hledajících sebe sama, svůj životní způsob, své místo ve společnosti.

Nesoulad mezi reálnou podobou života a vnitřním světem je vede k nervozitě, k pocitu nenaplněnosti a hledání východiska. Navíc mají schopnost sebereflexe, ale často také dávku osamocenosti a tajemnosti. Jsou uzavřenější, neodkrývají se, vždy v nich zůstává hloubka nesdělitelného prožitku. Její hrdinky berou život se sebeovládáním, bolestivé události citově prožívají uvnitř, s vnějším zdáním klidu, bez momentálních emočních vznětů, vše nazírají jakoby z vyšší perspektivy poznání složitosti života.

Dále se pak objevila ve filmech Předtím a potom (Before and After, režie B. Schroeder, 1996), nebo s Diane Keaton a Leonardem DiCapriem ve filmu Marvinův pokoj (Marvin´s Room, režie J. Zaks, 1996). Za film podle předlohy Ammy Quindlen Jediná správná věc (One True Things, režie C. Franklin, 1998) získala svou jedenáctou oskarovou nominaci.
Mezi její další snímky patří film Hodiny (The Hours, režie S. Daldry, 2002), za který byla oceněna na Berlínském filmovém festivalu a za který získala další oskarovou nominaci. Za svou roli ve filmu Adaptace (Adaptation, režie S. Jonze 2002) získala Zlatý glóbus.

V roce 2003 dostala Cézara za celoživotní přínos světovému filmu a cenu "Commandeur de l´Order des Arts et des Lettres", nejvýše ceněnou francouzskou filmovou trofej.
Ve stejném roce si zahrála ve filmu Andělé v Americe (Angels in America, režie M. Nichols), následující rok pak ve snímku Manchurianský kandidát (The Manchurian Candidate) v režii Jonathana Demmea.

Roli zkušené terapeutky, která řeší problémy své klientky Rafi (Uma Thurman) ztvárnila ve filmu Prime (2005). Rafi je zklamaná z mužů a Lisa ji poradi, aby si našla takového muže, který ji vrátí chuť do života. To se Rafi podaří a Lisa je spokojená s pozitivním vývojem své klientky, ovšem jen do té doby než zjístí, že oním mužem je její vlastní syn.

Meryl Streep je představitelkou uměřeného, kultivovaného herectví s umírněnými gesty, své role komponuje podle zákonů psychologického prožitku a pravdivosti, ale také estetiky. Se svou rodinou a s režisérem A. J. Pakulou se M. S. zúčastnila 1. ročníku MFF Zlatý Golem v Praze 1995 u příležitosti promítnutí filmu Sophiina volba.

Meryl Streep je nejen podle různých statistik (např. oscarové nominace) asi jednou ze skutečně nejlepších hereček současnosti a i v rámci celé historie kinematografie zaujímá svým těžko srovnatelným hereckým umem přední místa. Dokazuje to i jejích 14 nominací na Oscara - což je rekord, který zatím nikdo nepřekonal a asi jen těžko překoná. Co se týče samotných cen, je skoro až neuvěřitelné, že Meryl má doma jen dvě: a to naposledy z roku 1985 za hlavní roli v dramatu Sophiina volba! (prvního Oscara dostala za vedlejší roli v Kramerové vs. Kramer). Svým chameleonstvím, schopností převtělit se do jakékoli postavy - ať už se jedná o role dramatické či naopak výsostně komediální (Lemony Snicket, Smrt jí sluší), nemá konkurenci ani mezi mladou generací a stěží ji někdo někdy překoná.
Navíc patří mezi hvězdy, které se nepotřebují stavět na odiv davům diváků a médiím. Své jméno spojuje výhradně s filmem. Žije poklidným rodinným životem, bulvární plátky by stěží našly na jejím životě něco pikantního.

Při natáčení filmu Mama Mia! se spřátelila s hercem Piercem Brosnanem (kterého si mimochodem do filmu ona samotná vybrala). Po vztahu s předčasně zesnulým hercem Johnem Cazalem (1936-1978) se provdala roku 1978 za sochaře Dona Gummera, s nímž žije šťastně dodnes a má s ním čtyři děti, syna Henryho (nar.1979) a dcery Mamie (nar.1983), Grace Jane (nar.1986) a Louisa (nar.1991).Sophiina volba

4. března 2011 v 11:57 Popis filmů
Já nevím..: D: D

Zkrátka film byl natočen 1982 Meryl je krásná má blondaté vlasy.

Film je natočen ze starší doby je moc smutný Sophii(Meryl Streep) má dvě děti holčičku jí zabijí
a kluka odvezou do dětského tábora.Meryl byla odvezena do tábora..

Zamiluje se do muže,který jí zachránil živót,když měla leukémii.

skutečnoust:
Do bytu se nastěhuje nový muž je mladý a hned s Sophii a jejím přítelem zkamarádí .
Řeknu jen ktomu,žr to zkončí špatně..:( Její přítel jí pořád mlátí a vyhrožuje a Stingo
(ten jejich přítel) jí taky miluje a tak jí na ochranu odveze do Hlavního mesta Woshinkton D.S stráví sní noc a ráno,když příde Sophie spí a vedle ní je on její přítel co jí pořád vyhrožoval..
Film jsem viděla včera je težký na pochopení a vysvětlení ale určite se podívejte je super:) )) UPOZORNENÍ: vemte si kapesník:)..: D
je to moc mladá,a krásná:))
Ke stažení:

Francouzova milenka

4. března 2011 v 11:48 Popis filmů
Tento film jsem viděla dvakrát: D zkoro po sobě .Myslím,že by ho měl vidět
každý,protože je to zážitek.
Film popisuje osud jedné ženy Sáry (Meryl Streep).která nemá moc dobrou pověst.
Říká se,že čeká na milence,na molu u oceánu.
Sára je přezdívaná tragédie,nebo FRANCOUZOVA MILENKA.
Muž Charles,který si chce vzít bohatou ženu jejíž otec podníká a vlastní několik lodí.
Charles se zasnoubní s Ernestýnou,ale nížh by chtěl Potká Sáru na molu jak se dívá do oceánu.
Běží za ní,že je to nebezpečné,ale ona nic od té doby ho začne přitahovat,když Sáru vyhodí z povolání uteče a jen Charlesovi nechá vzkaz kde je.Když jí najde v seně kde přespala poprvé ji políbí. Sluha je uvidí se svou přítelkiní.Která pracuje pro Slečnu Ernestýnu.
Sára odjede do Londýna Charles za ní a tam spolu strávý noc.Charles slíbí,že se pro ní vratí až za jeden den.Kdy zruší zasnoubení.To mu ale uděla problémy..Když se vratí do Londýna
Sára už v hotelu nebude.
Hledá ji,ale marně.
Celý tento film je o dvou životech tahle část je scénář Anny a Muže kteří jsou herci a do sebe zamilovaní on je ale, ženatý jenže po anně moc po ní touží.
Film má dva konce o tři roky později najde Charles Sáru a zustanou spolu.
Jenže Anna se rozhodne,že sním zustat nemuže....
U filmu si určitě pobrečíte.Meryl jen dokazuje jak je skvělá herečka má tam zrzavé vlasy a to jí sluší:)) film je z roku 1981.Takže pěkná dávka romantiky:)
¨
Sára není krásná??..JE: D:))

KE stažení:


Uvítání

3. března 2011 v 22:20 Novinky
Ahoj všem

Vím,že se vám tu možná moc nelíbí,ale prosím vás aby jste mi dali šanci jsem v tom nová.

Meryl Streep mám hrozně ráda a chtěla bych to co mám dát i vám:)).
Vy co blog máte už delší dobu vím,že jste určite o něco lepší než já .Určitě bych si moc přála aby se vám tu líbilo:)
ps:je 22:20 už víc toho ted nezvládnu musím si jít taky občas lehnout zítra: D: D

Meryl Streep-Dnešní doba

3. března 2011 v 22:15
:D krása

Meryl Streep-mladá

3. března 2011 v 22:13

Všude jí to moc sluší..:)

Meryl Streep-obecně

3. března 2011 v 22:11 Fotogalerie
Fotky jsou tu pres 10,20 let staré možná i více,ale také jsou tu fotky jak vypadá Meryl ted to vy asi poznáte:))